Plusy oraz minusy pobierania pożyczek od prywatnych firm.

Nadchodzi z biegiem życia taka chwila, kiedy zaczyna brakować gotówki. Wówczas trzeba przemyśleć,jakie są możliwości, aby je uzyskać.Jest parę możliwości do wyboru. Po pierwsze zaciągnięcie kredytu w państwowej instytucji finansowej. Niestety, w sytuacji gdy przeszłość zarejestrowana w BIK nie jest zbyt optymistyczna, bank może nie zgodzić się na udzielenie pożyczki. Wtedy najlepiej zaciągnąć pożyczkę poza bankiem. Zobaczmy, jakie są plusy i minusy takiej decyzji.

Zacznijmy od mniej optymistycznych stron. Najważniejszą słabością pożyczki zaciąganej poza bankiem jest jej dużo wyższe oprocentowanie. Samodzielne instytucje chcą bardzo często zarobić majątek na pożyczkobiorcy. Okazuje się, że roczna stopa oprocentowania osiąga próg nawet kilkuset punktów procentowych. Poza tym, bardzo często należy również ponieść różne dodatkowe opłaty, których w pierwszym momencie umowa nie obejmuje. Właśnie dlatego tak ważne jest czytanie podpisywanych dokumentów.

Przejdźmy jednak do zalet, których także można kilka wymienić. Najważniejsze, że nie trzeba posiadać zaświadczenia o pozytywnej historii kredytowej. Prywatne firmy świadczą kredyty także osobie, która może pochwalić się problemami z długami. Poza tym w bardzo szybkim czasie można dostać potrzebne środki. Wystarczy użyć odpowiedniej strony internetowej, a w niektórych przypadkach zaledwie wysłać sms.

Pieniądze kilka chwil później będą już na koncie.

To, czy warto rozważać pożyczki pozabankowe, zależy indywidualnie od osoby. Każdy z nas jest w różnej sytuacji życiowej i ma inne wymagania. Ewentualny kredyt najlepiej dobrać do swoich.

Sprawdź więcej: Pożyczka online